iPhone 6s i iPhone 6s Plus - ewolucja, na jaką czekaliśmy

Wczorajsza konferencja Apple była niewątpliwie jedną z najważniejszych w ostatnich latach. Pokazano na niej nowe Apple TV, iPada Pro, ale największe zainteresowanie i tak wzbudziły smartfony. To urządzenia innowacyjne wewnątrz, które niewątpliwie wzmocnią pozycję giganta z Cupertino na rynku.

Nowe iPhone'y wyglądają identycznie jak poprzednia generacja. To nie powinno akurat nikogo dziwić, bo przyjęta przez Apple taktyka zakłada odświeżanie designu smartfonów co dwa lata. Dlatego też modele 6s i 6s Plus nie stanowią zupełnie nowej generacji telefonów, a ulepszenie poprzedniej. Innowacji nie sposób dostrzec gołym okiem, ale jest ich naprawdę sporo.

Przede wszystkim 3D Touch, technologia wcześniej znana jako Force Touch zastosowana w zegarku Apple Watch. To nowy sposób interakcji ze smartfonem, polegający na naciskaniu ekranu z różną siłą i wyzwalaniu tym samym odpowiednich reakcji. Dla przykładu, krótkie kliknięcie w ikonę aplikacji otworzy ją, podczas gdy przytrzymanie jej otworzy kontekstowe menu. To nie wszystko - dzięki 3D Touch będzie można podglądnąć zawartość treści dokumentu, galerii czy zdjęcia bez ich otwierania. To technologia, która zdecydowanie usprawni korzystanie z iPhone'a i można spodziewać się, że inni producenci telefonów komórkowych wykorzystają ją u siebie.

Podczas gdy 3D Touch to prawdziwy "game changer", inne technologie obecne w modelach 6s i 6s Plus to typowe ulepszenia. Weźmy na przykład Touch ID, czytnik linii papilarnych, który w poprzedniej generacji i tak działa bardzo dobrze. W iPhone'ach 6s i 6s Plus skan linii papilarnych będzie odbywał się znacznie szybciej (nawet dwukrotnie). To oznacza, że technologię skanu linii papilarnych da się jeszcze usprawniać, a kolejnym krokiem będzie prawdopodobnie zintegrowanie Touch ID z ekranem.

Reklama

Nowe iPhone'y to nowy aparat. 12-megapikselowa kamera z szybkim autofokusem, pozwalająca nagrywać wideo w rozdzielczości 4K, to coś, czego spodziewano się już wcześniej. Firma Apple nie może odstawać od konkurencji, więc wprowadzenie zmian do części fotograficznej smartfona, jest bardziej niż pożądane. Zdjęcia pokazywane podczas konferencji na pewno były odpowiednio przygotowane, ale pokazują one niesamowitą skalę, w jakiej mogą poruszać się nowe iPhone'y. Można oczekiwać, że będą one najlepszymi smartfonami fotograficznymi na rynku. No i jest jeszcze Live Photos, czyli możliwość szybkiego wykonywania gifów. Wyczuwam nowy trend w internecie...

iPhone 6s i 6s Plus to ewolucja, na jaką czekaliśmy. W najlepsze smartfony na świecie tchnięto nowe życie. Rok 2016 w świecie smartfonów zapowiada się niezwykle interesująco...

Dowiedz się więcej na temat: iPhone 6s | iPhone 6s Plus | smartfony | apple | 3D touch

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje