Reklama

iPhone 6 z wbudowanymi panelami słonecznymi? Będzie rewolucja?

Coraz więcej spekulacji o tym, jak będzie iPhone 6 i jakie funkcje w nim znajdziemy. Zdaniem Mata Margolisa z serwisu Seeking Alpha, w kolejnej generacji najsłynniejszego smartfona na świecie, mogą pojawić się panele słoneczne.

Takie rozwiązanie jest podobno jedną z głównych przyczyn zastąpienia obecnie stosowanej warstwy Gorilla Glass znacznie twardszym szkłem szafirowym. Niedawno firma z Cupertino rozpoczęła poszukiwania pracowników do zakładu w mieście Mesa w Arizonie. Margolis twierdzi, że szkło szafirowe ma chronić elementy obudowy nowego iPhone'a, takie jak wbudowany w ekran czytnik linii papilarnych i panel słoneczny.

To pierwsze rozwiązanie nie powinno zaskakiwać, gdyż rok temu firma Apple złożyła wniosek patentowy opisujący czytnik linii papilarnych zintegrowany z panelami słonecznymi. W październiku amerykański gigant otrzymał z kolei patent na metodę ładowania baterii bezpośrednio za pomocą energii słonecznej.

Jedna z ofert pracy, która pojawiła się niedawno na oficjalnej stronie internetowej Apple dotyczyła technologii "glass scribe", która polega na wypalaniu laserem na szkle bardzo cienkich paneli słonecznych. Składając to wszystko w całość, można wywnioskować, że faktycznie coś jest na rzeczy i w kolejnej generacji iPhone'a faktycznie możemy znaleźć panele słoneczne. Możliwość takiego ładowania urządzenia bez wątpienia zrewolucjonizowałby branżę IT.

Domysły Margolisa wydają się logiczne, ale wciąż nie ma jakichkolwiek dowodów sugerujących jakoby innowacyjna technologia miała zostać zaprezentowana już przy okazji najbliższej generacji iPhone'a.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: iPhone 6 | Smartfon | apple | czytnik linii papilarnych | panel słoneczny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje