Reklama

iPhone 5 nigdy nie powstanie

Wbrew pozorom powyższe stwierdzenie wcale nie kłóci się z doniesieniami na temat wrześniowej premiery nowego smartfona z jabłuszkiem.

Nowy iPhone nie będzie wcale piątym urządzeniem o tej nazwie. Nowy iPad pokazał poza tym, że Apple zmienia podejście do nazewnictwa swoich gadżetów. We wrześniu możemy się więc spodziewać"nowego iPhone'a".

Reklama

Jakby nie liczyć nowy smartfon będzie nie piątym, a szóstym iPhonem:

- Pierwszy iPhone nazywał się, o dziwo, iPhone;

- Drugim był iPhone 3G;

- Trzecim iPhone 3GS;

- Czwartym iPhone 4;

- Piątym jest aktualny model iPhone 4S;

Nadawanie szóstemu w kolejności urządzeniu numeru 5 byłoby nie tylko mylące, ale popychałoby Apple w stronę niekończącej się "numerologii". Bo jak nazywałby się iPhone za powiedzmy 5-10 lat? iPhone 9S? iPhone 13SG? Żaden marketingowiec Apple tego nie puści, a biorąc pod uwagę, że iPhone'y i iPady stały się już urządzeniami sezonowymi (sezon na iPady zaczyna się wiosną, sezon na iPhone'y jesienią), Apple będzie prawdopodobnie wyróżniało swoje urządzenia przymiotnikiem "nowy".

A ponieważ nowy iGadżet debiutuje co roku, zawsze wiadomo, że chodzi o "tego nowego". W odróżnieniu od "tych starych". Genialnie proste, a rozwiązuje problem nazwy urządzeń, na których Apple zarabia co roku miliardy. I ma zamiar robić to nadal. Przy iPadzie się sprawdziło, dlaczego nie miałoby się sprawdzić w przypadków iPhone'a?

Dowiedz się więcej na temat: iphone | iPhone 5 | Smartfon | apple | iOS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje