Reklama

iPhone 3G na start!

Po raz kolejny rozpoczął się szturm na sklepy Apple - w 23 krajach na świecie od 11 lipca można kupić nową wersję telefonu iPhone. Polacy poczekają na niego do końca roku.

- Nareszcie, nareszcie. Nie mogłem się doczekać! - krzyczy nauczyciel angielskiego, Charles Browne, który pracuje w Japonii. W kolekcji ma już siedem komputerów Appe oraz pięć iPodów. Nie jest on odosobniony w swojej fascynacji produktami z jabłuszkiem.

Reklama

Kolejki po nową wersję iPhone'a ustawiają się od Tokio pod Wellington. Jonny Gladwell, 22-letni student z Auckland, był pierwszą osobą w kolejce po nowy gadżet Apple. Jego koledzy obiecali, że zapłacą 199 nowozelandzkich dolarów za iPhone'a 3G. Warunek? Gladwell musi być pierwszą osobą, która kupi telefon w Auckland. - Wrócę do domu, zacznę ładować telefon, pobawię się z nim chwilę, a potem pójdę spać - powiedział Gladwell kilka minut po zdobyciu swojego egzemplarza. O co walczyły tłumy kolejkowiczów?

iPhone 3G będzie mógł pochwalić się pełną obsługą sieci UMTS/HSDPA (850, 1900, 2100 MHz), a także GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900 MHz). Do tego dojdzie moduł A-GPS. Wreszcie będzie można także kręcić przy pomocy kamery materiały wideo. Niestety, aparat nadal będzie miał tylko 2 megapiksele.

Wymiary iPhone 3G to 116 mm (Wysokość), 62 mm (Szerokość), 12 mm (Głębokość). Nowe dziecko Apple ma ważyć 133 gramy. Mający 3,5-cala wyświetlacz oczywiście obsługuje multi-touch, całość ma rozdzielczość 480 na 320 pikseli. Do dyspozycji użytkownicy dostaną iPhone 3G z 8GB pamięci (czarny), a także modele z 16GB (czarny oraz biały).

Apple wreszcie zgodziło się na subsydiowanie telefonów, dlatego ceny szybszego modelu iPhone'a wahają się w okolicach 200 dolarów. Jednak w większości przypadków kupno iPhone'a po niższej cenie wiąże się z podpisaniem dwuletniej umowy. Nie zatrzymuje to jednak wielbicieli Apple. - To jest niesamowite! Od razu po kupieniu iPhone'a zadzwoniłem do swojej dziewczyny - ekscytuje się jeden z Japończyków, który zapłacił za smartfona 215 dolarów.

iPhone 3G dotrze do Polski dzięki Orange oraz Erze. Bardzo możliwe, że zobaczymy go także w Plusie. Gadżet Apple trafi do sprzedaży na jesień - nie ma jeszcze konkretnej daty premiery. Analitycy spekulują, że cena iPhone'a 3G - przy abonemencie około 150 zł - może wynosić między 500 a 600 złotych.

ŁK

INTERIA.PL/AFP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: start | apple | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje