Reklama

Intel przyspiesza na rynku mobilnym

Intel poinformował o postępach w wielu obszarach swojej oferty mobilnej, m.in. w zakresie układów, oprogramowania i łączności, w tym o przekazaniu klientom próbek układu "Medfield", przeznaczonego do telefonów i wykonanego w technologii 32nm.

Intel ogłosił także przyspieszenie prac nad platformą LTE, ulepszoną obsługę tabletów MeeGo, przejęcie spółki Silicon Hive, kilka nowych inwestycji na rynku mobilnym i narzędzia programistyczne, które wspomogą tworzenie wysokiej klasy rozwiązań dla urządzeń wykorzystujących architekturę Intela i pracujących pod kontrolą wielu różnych systemów operacyjnych.

Reklama

Intel przyspiesza realizację planów, w efekcie których ma stać się preferowanym dostawcą procesorów w wielu segmentach rynku mobilnego, takich jak netbooki, laptopy, samochody, smartfony, tablety i inteligentne telewizory. Firma chce jednocześnie zaspokajać stale zmieniające się potrzeby producentów urządzeń, usługodawców, programistów i konsumentów na całym świecie.

Intel ogłosił, że przekazał klientom próbki procesora "Medfield". Jest on przeznaczony do smartfonów i wytwarzany w technologii 32nm. Wprowadzenie "Medfielda" jest przewidziane jeszcze na ten rok. Pozwoli to wykorzystać wydajność architektury Intela w segmencie energooszczędnych rozwiązań zaprojektowanych specjalnie na rynek smartfonów.

pcformat_online

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje