HTC Touch2 - na Windows Mobile 6.5

W październiku zadebiutował nie tylko Windows 7, ale także Windows Mobile 6.5 stworzony z myślą o telefonach komórkowych. Mieliśmy okazję przetestowania telefonu HTC Touch2, działającego właśnie w tym systemie.

Dzisiejsze smartfony potrafią więcej niż kilkuletnie komputery - nic więc dziwnego, że bez odpowiedniego systemu operacyjnego zaawansowany telefon staje się bezużyteczny. W walce na mobilne systemy operacyjne doczekaliśmy się właśnie nowego zawodnika - Windows Mobile 6.5. Razem z nim na rynku pojawiły się stosowne modele telefonów. W tym także HTC Touch2.

Reklama

Touch w wersji 2

Po wzięciu tego modelu do ręki będziemy od razu zaskoczeni niewielką wagą (110 g) i rozmiarami (104 x 55 x 12,9 mm). To naprawdę dobry pomysł - czasami wszyscy mamy dosyć masywnych komórek. Niezbędne przyciski ograniczono do minimum - oprócz przycisków odbierz/porzuć nie zabrakło przycisku z ikonką Windows, przycisku powrotu do głównego menu oraz przycisku powrotu o jeden ekran do tyłu. Z boku znajdziemy przyciski odpowiedzialne za zmianę poziomu głośności.

Wcześniejsze telefony HTC sprawiały wrażenie mało solidnych - głównie za sprawą w pełni plastikowej obudowy. Touch2 ma "obwolutę" z aluminium, a plastik wykorzystywany w pozostałej części obudowy sprawia wrażenie lepszego jakościowo.

WIĘCEJ INFORMACJI O WINDOWS MOBILE 6.5

Tyle w kwestii wyglądu sprzętu - teraz skupmy, się na tym, co równie ważne - czyli na systemie operacyjnym oraz na tym, jak sprawdza się on w przypadku Touch2.

Na Windows Mobile 6.5

Główny pulpit Touch2 to dobrze już nam znana wariacja TouchFlow - na dole ekranu mamy pasek z kolejnymi opcjami (mail, kontakty, galeria etc), a na górze widzimy ich wizualizację (np. treść maila). Po opcjach skaczemy, przesuwając palcem albo rysikiem po ekranie. Od razu widać (i czuć), że system reaguje znacznie sprawniej na nasze dotykowe komendy niż miało to miejsce w przypadku wcześniejszej wersji Windows Mobile.

Absolutną innowacją jest natomiast nowe menu główne Windows Mobile 6.5, do którego mamy dostęp po wciśnięciu przycisku z ikoną Windows. Siatka opcji dostępnych pod tą ikoną daje się łatwo scrollować w dół. Także podczas obsługi tego menu bardzo fajnie widać, jak sprawnie z nawigacją dotykową radzi sobie WM 6.5 - wcześniejsze wersje nie oferowały tak płynnej zmiany kolejnych ekranów. Trochę dziwi natomiast, że HTC umieściło w tym telefonie tak naprawdę dwa menu - swoje oraz te należące do WM 6.5. Wprowadza to odrobinę zamieszania, a dodatkowo te same opcje (powrót do menu tytułowego - ikona domu) mają inne nazwy! Niby można się przyzwyczaić, ale jest to zaskakujące.

Dowiedz się więcej na temat: Mobil | wideo | komputery | ekran | menu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje