Reklama

HTC One M9 sprzedaje się słabo? Dramatycznie słaby kwiecień Tajwańczyków

Kwietniowe wyniki sprzedaży firmy HTC są najgorsze od 6 lat – donosi Slashgear. Analitycy winią za to zaprezentowany w marcu flagowy model One M9.

W ubiegłym miesiącu firma HTC odnotowała 439 mln dol. przychodu, co nie wygląda dobrze w porównaniu do 719 mln za ten sam okres, ale w roku ubiegłym kiedy do sprzedaży wszedł One M8. Mało tego, ponieważ nawet marzec 2015 był dla tajwańskiej spółki zdecydowanie lepszy - z przychodem w wysokości 652 mln.

Reklama

Co mogło się stać w tak krótkim czasie? Firma zaprezentowała nowy flagowy smartfon One M9 - uważają analitycy. Urządzenie to nie przekonało do siebie konsumentów. Ponoć swoją rolę odegrały w tym również plotki o przegrzewającym się układzie SoC - Snapdragonie 810. Coś musi być na rzeczy, ponieważ z najmocniejszego chipsetu Qualcomma zrezygnował Samsung (decydując się na własne rozwiązanie) oraz LG, które postawiło na nieco słabszego i sześciordzeniowego Snapdragona 808.

Nie bez znaczenia pozostaje moim zdaniem fakt, że swoje trzy grosze dorzucił do tego wspomniany Samsung, a dokładnie jego dwie znakomite i bardzo ciepło przyjęte nowości - Galaxy S6 oraz S6 Edge. Być może konsumenci woleli sięgnąć po jeden z tych produktów, zamiast tylko odświeżonego względem poprzednika modelu One M9.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: HTC One M9

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje