Reklama

HTC One (M8) z Windows Phone na pierwszym zdjęciu

Można już chyba napisać, że Microsoft wreszcie dopiął swego. Wkrótce bowiem HTC ma zaprezentować wersję One (M8), która działać będzie na systemie Windows Phone.

Już w zeszłym roku gigant z Redmond dawał do zrozumienia, że bardzo zależy mu na tym, aby Tajwańczycy wprowadzali do sprzedaży wyposażone w mobilne okienka odpowiedniki androidowych flagowców. Firmy najprawdopodobniej doszły już do porozumienia, którego efektem będzie One (W8). O urządzeniu mówiło się już od dawna, ale teraz pojawiło się wreszcie jego pierwsze zdjęcie (widoczne poniżej), które wyciekło na serwerach amerykańskiej sieci Verizon Wireless.
 
Sprzęt na pierwszy rzut oka prezentuje się identycznie jak One (M8). Zostanie zamknięty w wyprofilowanej obudowie z metalu, na przednim panelu będzie miał głośniki stereo, a przyciski funkcyjne będą wyświetlane na ekranie. Część z Was może wyłapać, że maskownica głośnika w W8 położona jest niżej niż w M8, ale podobnie wygląda to z flagowcem HTC na stronie Verizon Wireless.
 
Ogólnie można spodziewać się, że jedyną różnicą między modelami będą platformy na których są oparte. One (W8) będzie wykorzystywać Windows Phone'a 8.1, który obsługuje już ekranowe przyciski funkcyjne czy głośników stereo. Zabraknie kluczowego dodatku HTC, czyli nakładki Sense, ale Tajwańczycy do mobilnych okienek przemycą kilka swoich sztandarowych aplikacji. Na zdjęciu widać, że w smartfonie będzie można znaleźć rozbudowane Sense TV, usługę BlinkFeed oraz autorską aplikację aparatu. Obecność HTC Camera tylko potwierdza, że pokładzie urządzenia dostępny będzie podwójny aparat.
 
One (W8) oparty będzie na czterordzeniowym Snapdragonie 801 z Adreno 330, który współpracować będzie z 2 GB pamięci RAM. Ponadto na pokładzie komórki można powinniśmy znaleźć: 16 GB lub 32 GB wbudowanej pamięci, moduł LTE, dwuzakresowe Wi-Fi z Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, GPS/GLONASS oraz diodę podczerwieni. Zastosowany ekran to 5-calowy panel Super LCD3 o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli).
 
Odpowiednik One'a z Windows Phone'em ma zostać zaprezentowany już 19 sierpnia na specjalnej konferencji w Nowym Jorku. W Stanach sprzęt może być dostępny na wyłączność w ofercie Verizon Wireless, ale nie powinno to przeszkodzić w jego wejściu na rynek europejski. Na to zresztą liczę, gdyż zapowiada się, że wśród topowych Windows Phone'ów wreszcie pojawi się godny konkurent dla high-endowych Lumii.

Reklama

Mateusz Żołyniak

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: htc one m8 | Windows Phone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje