Reklama

HTC ma bardzo wiernych fanów

Tak przynajmniej wynika z danych zebranych przez CompareMyMobile, czyli brytyjskiego serwisu, który pełni rolę porównywarki ofert firm, zajmujących się skupem używanych telefonów. Tym razem analizie poddany został model HTC One (M8).

Okazuje się, że aż 46 proc. jego nabywców na chwilę przed zakupem pozbyło się starszego telefonu tego producenta. Co ciekawsze, 13 proc. osób sięgających po nowego flagowca używało wcześniej ubiegłorocznego One'a. Najwidoczniej konsumentów nie odstrasza fakt, że kolosalnych zmian między kolejnymi generacjami nie ma. Warto tutaj przypomnieć, że na Galaxy S5 - według CompareMyMobile - przesiadają się w znaczniej mierze byli użytkownicy iPhone'a 4s i Galaxy S III, czyli zdecydowanie starszych słuchawek. 

Reklama

Kto jeszcze kupuje One'a M8? Brytyjczycy informują, że 24 proc. nabywców przesiadło się z iPhone'a, a 21 proc. używało wcześniej telefonu Samsunga. Na pozostałe marki (Sony, LG, Nokia, Huawei, Motorola, BlackBerry itp.) zostało zatem tylko 9 proc..
 
Oczywiście po raz kolejny trzeba zaznaczyć, że statystyki te pochodzą wyłącznie z jednego serwisu, więc niekoniecznie muszą odzwierciedlać to, co się dzieje globalnie (choć niewykluczone, że tak właśnie jest, bo rozkład sił prezentuje się dość sensownie). O jakiej skali mówimy? CompareMyMobile serwisowi CNET zdradziło jedynie, że nabywców One'a M8 liczymy w setkach. 

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama