Reklama

Grip UI, czyli obudowa smartfona reagująca na dotyk

Duże smartfony mają jedną zasadniczą wadę - coraz trudniej korzysta się z nich przy użyciu tylko jednej ręki. Japoński operator NTT DoCoMo wraz z firmą Panasonic postanowili opracować rozwiązanie tego problemu.

Zaprezentowana na japońskich targach CEATEC 2012 zmodyfikowana wersja smartfona Eluga V ma na brzegach kilkustopniowe czujniki nacisku. Wykonując odpowiednie gesty-uściski można kontrolować proste funkcje smartfona, takie jak odblokowanie ekranu, włączenie przeglądarki czy obsługa galerii.

Reklama

Jak komentują redaktorzy The Verge rozwiązanie jest jeszcze niedopracowane, a szczególnie kuleje czas reakcji. Jednak przyznać trzeba, że jest to dość ciekawy sposób na kontrolowanie urządzenia i jeśli uda się to udoskonalić - może być użyteczny.

Ciekawe kiedy tego typu projekty wejdą do powszechnego użycia. Nie spodziewajmy się jednak, że nastąpi to prędko. DoCoMo już teraz zapowiedziało, że nie widzi takiej możliwości w najbliższym czasie.

Pomysł jak widać nie jest nowy, ale to chyba nie dziwi. To między innymi wygodna obsługa ekranu dotykowego dała sukces iPhone'owi, więc jeśli ułatwianie korzystania z urządzenia jest dla klientów tak ważne, to naturalnym jest, że producenci starają się rozwijać taką technologię.

Poniżej znajdziecie materiał wideo z prezentacji zmodyfikowanej Elugi V wykonany przez Engadget.

Adam Bialic

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | ekran dotykowy | Panasonic Eluga | panasonic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje