Reklama

Google Pixel i Pixel XL – z Asystentem Google i Daydream VR

Przecieki okazały się prawdą i Google zaprezentowało dwa nowe smartfony, z zupełnie nowej rodziny – Pixel. Nowe smartfony to pierwsze urządzenia z Asystentem Google oraz wsparciem dla nowej platformy VR autorstwa Google.

Nowe smartfony Google ma kilka istotnych innowacji. Pierwszą pozostaje Asystent Google (o nim szerzej za chwilę), aparat z rozdzielczością 12 megapikseli i oceną DXoMark wynoszącą 89 punktów (więcej niż iPhone 7). Google umożliwi przechowywanie zdjęć i plików przy pomocy nowej wersji platformy Google Cloud (nielimitowana pojemność dla użytkowników Pixel). Nowy telefon to również wsparcie dla debiutującej platformy VR autorstwa Google - Daydream View               .

Dokładna specyfikacja smartfonów

Reklama

- Ekran: 5 cali Full HD AMOLED (Pixel), 5,5 cala (Pixel XL) 2560 x 1440 AMOLED
- Procesor: Qualcomm Snapdragon 820
- RAM: 4 GB (wg benchmarków 3,7 GB)
- ROM: 32/64 GB (Pixel), 32/128 GB (Pixel XL)
- Aparat główny: 12.3 Mpix z możliwością nagrywania 4K
- Aparat przedni: 8 Mpix
- Bateria: 2770 mAh (Pixel), 3450 mAh (Pixel XL) - funkcja szybkiego ładowania 7 godzin po 15 minutach ładowania
- Komunikacja: USB-C, Bluetooth 4.2, WiFi, 4G LTE, 3G

Czym jest Asystent Google?

Asystent Google to połączenie najlepszych funkcji Siri stworzonej przez Apple i Cortany autorstwa Microsoftu. Asystent wykorzysta wszystkie funkcje Google Now, ale to nie koniec. Asystenta możemy poprosić o to, aby znalazł nam restaurację. Czym więcej korzystamy z pomocy Asystenta, tym lepsze (bardziej celne) odpowiedzi otrzymamy.  Asystent ma oczywiście dostęp do naszych maili, historii wyszukiwania czy kalendarza - jeśli tylko damy mu taką możliwość. Brzmi ciekawe? Oczywiście Asystent wymaga angielskiego i nie współpracuje z menu w polskiej wersji językowej.

Pixel będzie kosztował w USA 649 dol. Pixel. Smartfon zadebiutuje również w Kanadzie i Australii. Przypomnijmy - Google Pixel na razie nie trafią oficjalnie do Polski.

Google Daydream VR

Google zapowiedziało również nową wersję swojej platformy wirtualnej rzeczywistości - Google Daydream VR. Oprócz nowego oprogramowania, platforma Daydream to nowe gogle VR oraz specjalny kontroler. Gogle działają podobnie jak Gear VR lub Google Cardboard - wkładamy do nich telefon Pixel, który bezprzewodowo (to nowość w porównaniu do innych gogli) połączy się z okularami. Kontroler wykorzystamy w grach oraz do poruszania się po menu. Z Google DayDream zadebiutują nowe wersję usług Google Play Movies, Google Memories (zdjęcia), Street View I specjalna wersja YouTube.

Google Daydream VR będzie kosztował 79 dolarów. Premiera w listopadzie. Co istotne, z Daydream będą współpracowały smartfony inne niż Pixel.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Google Pixel | daydream vr

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje