Reklama

FreecoNet ułatwia życie użytkownikom telefonii VoIP

FreecoNet z myślą o swoich użytkownikach zlecił stworzenie nowej funkcjonalności w oprogramowaniu typu open-source o nazwie OpenSER.

OpenSER to system oparty na protokole SIP, wykorzystywany do tworzenia zaawansowanych platform VoIP. Na zlecenie FreecoNet programiści OpenSER stworzyli w swoim systemie moduł, który pozwala użytkownikom FreecoNet na korzystanie z usług wszystkich operatorów VoIP, wybranych w procesie prekonfiguracji.

Reklama

Operator prekonfigurowany we FreecoNet to taki operator, za którego pośrednictwem można dzwonić na numery jeszcze nie zarejestrowane we FreecoNet. Do każdej strefy numeracyjnej (a nawet do każdego numeru) można przypisać operatora mającego najniższe na rynku stawki bądź najwyższy standard usług. Obecnie we FreecoNet działa już 18 operatorów VoIP, którzy zyskali status operatora prekonfigurowanego. Z kolei połączenia między numerami zarejestrowanymi we FreecoNet odbywają się całkowicie za darmo (bez względu, od jakiego operatora pochodzą).

Moduł oprogramowania OpenSER będzie dostępny wyłącznie dla FreecoNet przez okres sześciu miesięcy. Po tym czasie jego funkcjonalność stanie się publicznie dostępna, zgodnie z polityką open-source, którą prowadzą programiści OpenSER.

PG

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje