Reklama

Celsius X VI II LeDIX Furtif - smartfon steampunkowy

Jaki powinien być smartfon dla bogatych ludzi, którzy w życiu zdobyli już wszystko? Wyróżniający się w tłumie, elegancki, efektowny i drogi, czyli taki jak Celsius X VI II LeDIX Furtif.

Ten mechaniczny smartfon przypomina nieco telefon komórkowy powstały na potrzeby filmu osadzonego w klimacie steampunku. Jest jednak jak najbardziej realny i za bagatela 300 000 dol. każdy może stać się jego posiadaczem. Urządzenie zostało stworzone przez grupę Celsius X VI II i jak określa je współzałożyciel firmy, Edouard Meylan, przeznaczone jest dla "ludzi, którzy mają już wszystko".

Reklama

LeDIX Furtif to już druga generacja smartfona w portfolio Celsiusa utrzymanego w stylistyce steampunkowej. Producent głęboko wierzy, że pewnego dnia tak ekskluzywne gadżety zastąpią tradycyjne sprzęty użytku codziennego. Poprzednik sprzedał się w powalającej ilości 22 egzemplarzy (wyprodukowano 32 sztuki), choć Meylan jest przekonany, że z drugą generacją będzie znacznie lepiej. Sprzedaż rozpocznie się w maju bieżącego roku, a podstawowa cena telefonu wynosić ma 300 000 dol.

Celsius X VI II LeDIX Furtif to w pełni funkcjonalny smartfon. Słuchawka ma obudowę z włókna węglowego oraz 3,2-megapikeslowy aparat, choć szczegóły specyfikacji technicznej nie zostały ujawnione. Zamówienia już wkrótce będzie można składać na oficjalnej stronie internetowej producenta, a tymczasem smartfona można oglądać na targach CeBIT 2012.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | luksus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje