Reklama

Cała seria smartfonów Xperia Z5 pod koniec roku?

AndroidOrigin przekazuje pierwsze informacje o serii smartfonów Xperia Z5. Ciekawe jednak, że wciąż niezaprezentowana pozostaje Xperia Z4.

Mamy połowę kwietnia, a Xperii Z4 jak nie było, tak nie ma. Wszystko wskazuje na to, że Sony zaprezentuje swojego nowego flagowego smartfona dopiero w połowie roku. Tajemnicą pozostaje nie tylko jego wygląd, ale również specyfikacja. Możemy się tylko domyślać, na co zresztą wskazywały pierwsze nieoficjalne doniesienia, że wizualnie Z4 nie będzie różniła się od Z3. Z kolei na wyposażeniu raczej na pewno znajdą się 3 GB RAM-u, Snapdragon 810, aparat 21 Mpix i 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli) lub Quad HD (1440 x 2560 pikseli).

Reklama

Brak Z4 nie przeszkadza w snuciu domysłów na temat jego następcy. AndroidOrigin sugeruje, że jeszcze w tym roku - dokładnie w czwartym kwartale - japońska firma zaprezentuje całą serię urządzeń - Xperię Z5, Xperię Z5 Compact oraz Xperię Z5 Ultra.

Ciekawe, że ma je napędzać układ Snapdragon 820, którego dostępność może ostateczne wpłynąć na premierę urządzeń. Jeśli Qualcomm nie zaprezentuje chipsetu do końca tego roku, to Sony może opóźnić prezentację, być może nawet do MWC 2016.

Wspomniałem, że Z4 może nie różnić się od Z3, która z kolei niewiele różni się od Z2. Nowa stylistyka nadejdzie dopiero wraz z serią Z5, a tak przynajmniej sugeruje AndroidOrigin. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje