Reklama

Cacko Samsunga

Poproszono mnie o przetestowanie tej zabawki, więc nie odmówiłem. Zaznaczam, że jestem zagorzałym zwolennikiem rozwiązań stosowanych przez NOKIĘ, co pewnie miało wpływ na moją recenzję.

Sam aparat optycznie prezentuje się bardzo dobrze. Jest bardzo mały, ma wystającą antenkę, co ja osobiście uważam za wadę, ponieważ najczęściej noszę telefon w kieszeni, a antenka często zahacza o materiał przy wyciąganiu. Powiem szczerze, że miałem obawy, czy jej nie uszkodzę. Z drugiej strony dzięki temu uzyskuje się lepszy sygnał, coś za coś.

Reklama

Po włączeniu aparatu wita nas bardzo dobry, kolorowy wyświetlacz LCD. Pulpit ma wiele opcji personalizacji, jestem pewien, że każdy użytkownik będzie usatysfakcjonowany i stworzy dla siebie unikalną kompozycję.

Bardzo dobre wrażenie zrobiło również menu, jest estetyczne i intuicyjne, (nieco podobne, do spotykanego w telefonach marki NOKIA). Również polifoniczne dzwonki dobrze się prezentują. Także miłośnicy gier java nie będą zawiedzeni.

Właściwie jedyne co mi się nie spodobało, to zbyt małe klawisze strzałek, z których korzysta się przecież najczęściej. Wyeksponowany jest z kolei klawisz bezpośredniego dostępu do internetu, z czego ja osobiście zbyt często nie korzystam.

Na osobne słowa pochwały zasługuje zintegrowany aparat cyfrowy. Po pierwsze jest ruchomy, można go obracać o 270 stopni, dzięki czemu można schować obiektyw, zapobiega to jego uszkodzeniu. Co więcej umożliwia to zrobienie zdjęcia samemu sobie. Po drugie umożliwia pstrykanie zdjęć w nocy, zdjęć szybkich, ma samowyzwalacz, zoom, pozwala korzystać z popularnych efektów (negatyw, b&w, sephia, etc.), wstawiania zdjęcia w ramki. Po trzecie można nim robić zdjęcia w rozdzielczości do 640x480. Po czwarte dysponuje pamięcią 10 MB.

Podsumowując zaryzykowałbym stwierdzenie, iż telefon Samsunga może z powodzeniem zastąpić najniższe modele aparatów cyfrowych. Mimo nielicznych subiektywnie stwierdzonych wad, jeżeli aparat Samsung SGH X-600 będzie oferowany przez naszych dystrybutorów w rozsądnej cenie, to można się nad nim zastanowić.

Tutaj zobaczysz galerię zdjęć Samsunga SGH X-600

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje