Reklama

BlackBerry pracuje nad smartfonem odpornym na zarazki

BlackBerry szuka dla siebie nowej niszy. Tym razem padło na szpitale, a przepustką ma być telefon odporny na zarazki – donosi Phone Arena.

Odporny oznacza w tym przypadku taki, na którym zarazki nie będą w stanie dostać się do szpitala. Sprawa może się wydawać błaha, ale amerykańscy lekarze są zmuszeni czyści swoje telefony po każdym wejściu na teren szpitala oraz przed jego opuszczeniem - powiedział Aviv Gladman z Mackenzie Health.

Reklama

Na telefonie znajduje się mnóstwo zarazków, które są następnie wnoszone przez personel medyczny do szpitali. Gladman informuje, że 20-30 proc. zgonów na terenie placówek medycznych jest powodowanych przez nabywane tam zakażenia.

BlackBerry chce temu zapobiec i pracuje nad smartfonem, który będzie odporny na zarazki, na którym drobnoustroje chorobotwórcze nie będą mogły zarówno dostać się do szpitala, jak również go opuścić. Na razie są to jednak plany i żaden produkt jeszcze nie powstał.

Powyższy przykład pokazuje, że BlackBerry chce się uniezależnić od trudnego rynku konsumenckiego i skupić się zupełnie innych odbiorcach. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smartfon BlackBerry | zarazki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje