Reklama

Alcatel POP 2 - efekt moda na smartfony z Androidem i Windowsem do wyboru

Nie tak dawno na amerykańskim rynku zadebiutował HTC One (M8) for Windows, który od podstawowej wersji smartfona różni się zastosowanym systemem operacyjnym. Co ciekawe, nie jest to już jedyny taki przypadek.

Alcatel zaprezentował światu model smartfonu POP 2, czyli pierwszy telefon z 64-bitowym procesorem tego producenta. Na początek rzućmy okiem na specyfikację, która obejmuje:
 
- 4,5-calowy ekran o rozdzielczości 854 x 480 (218 ppi);
- 64-bitowy Snapdragon 410 (4 x 1,2 GHz);
- grafika Adreno 306;
- 1 GB pamięci RAM;
- 8 GB pamięci wewnętrznej;
- aparat główny 4 Mpix;
- aparat przedni 0,3 Mpix;
- LTE;
- bateria 2000 mAh.
 
Jak widać, pod względem parametrów technicznych jest to średnia półka. Co więc takiego wyjątkowego jest w tym urządzeniu? Otóż POP 2 - podobnie jak wspomniany wcześniej One (M8) - oferowany będzie zarówno w wersji z Androidem 4.4 KitKat, jak i Windows Phone'em 8.1. W obu przypadkach specyfikacja jest identyczna, a jedyna różnica to przyciski pojemnościowe w wariancie androidowym i ekranowe w wersji okienkowej.
 
To, że w ślad za HTC i Alcatelem pójdą inni producenci pozostaje z pewnością tylko kwestią czasu i jest to dla nas bardzo dobra wiadomość, bo w końcu będziemy mieli konkretny wybór. Prawdę mówiąc dziwi jedynie, że wspomniane firmy wpadły na taki pomysł dopiero teraz.
 
Wciąż nie wszyscy gracze decydują się na rozszerzenie swojej oferty o smartfony z Windows Phone'em, bo to wiąże się ze sporym ryzykiem finansowym. Każdy model wymaga zaprojektowania zarówno zewnątrz, jak i wewnątrz, zamówienia podzespołów i przygotowania zupełnie nowej linii montażowej. To wszystko kosztuje i nawet nie wiadomo, czy poniesione koszty się zwrócą. Z kolei przygotowanie dwóch bliźniaczych urządzeń - nawet jeśli wymaga to wprowadzenia drobnych zmian w procesie produkcyjnym - znacznie to wszystko upraszcza i sprawia, że producent musi się martwić w zasadzie tylko oprogramowaniem.
 
Telefon został wyceniony na 119 euro, czyli niecałe 500 zł. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy oba warianty będzie można kupić w Polsce. 

Reklama

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alcatel | Alcatel POP 2 | Android | Windows Phone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje