Reklama

Acer: Nadchodzi Liquid Jade Plus

Acer zapowiedział swój model Liquid Jade na początku czerwca. Telefon jeszcze nie zdążył trafić do sprzedaży, a już pojawiają się doniesienia na temat jego udoskonalonej wersji. To dobrze, bo było co udoskonalać.

Gwoli przypomnienia: Liquid Jade, to telefon który nazywany jest przez producenta "najbardziej kompaktowym 5-calowcem na świecie". Określenie to Acer będzie mógł wykorzystywać także w przypadku wersji Plus, bo jej gabaryty (140,5 x 69 x 7,5 mm) nie uległy zmianie. Delikatnie odświeżono natomiast specyfikację, która teraz prezentuje się następująco:
 
- 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 720 (294 ppi);
- czterordzeniowy procesor MediaTeka z zegarem 1,3 GHz;
- 2 GB pamięci RAM;
- 16 GB pamięci wewnętrznej;
- slot na karty microSD;
- aparat główny 13 Mpix;
- przednia kamerka 2 Mpix;
- bateria 2100 mAh;
- Android 4.4 KitKat.
 
Względem poprzednika Acer zdecydował się na podwojenie pamięci operacyjnej i wewnętrznej. To dobra wiadomość, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że konsumenci narzekali na słabe jak na tę cenę parametry techniczne. Liquid Jade miał bowiem kosztować 300 euro, co dałoby nam jakieś 1240 zł. Z kolei udoskonalony Liquid Jade Plus - jeśli wierzyć doniesieniom serwisu Teltarif - zadebiutuje w Niemczech w cenie 279 euro, czyli ok. 1150 zł.
 
Biorąc pod uwagę fakt, iż cena wariantu Plus jest niższa od tej, którą cechować miał się jego słabszy brat (który wciąż nie trafił na rynek) zastanawiające jest to, czy ten drugi kiedykolwiek wyląduje w sklepach. Być może producent nowego smartfona traktuje po prostu jako "wydanie drugie poprawione".

Reklama

Acer Liquid Jade Plus ma trafić do niemieckich sklepów w sierpniu. Czy zobaczymy go także w Polsce? Tego na razie nie wiadomo, ale jest to raczej mało prawdopodobne.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Acer firma | Acer Liquid Jade Plus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje