6 miliardów subskrypcji usług mobilnych na świecie

Na świecie jest już ok. 6 miliardów subskrypcji usług mobilnych, co odpowiada ok. 4,1 miliarda abonentów (wielu z nich ma po kilka subskrypcji). Wynika z tego, że prawie 60% żyjących dziś ludzi posiada co najmniej jedną subskrypcję.

Ok. 35% spośród 180 mln nowych subskrypcji odnotowanych w IV kwartale 2011 r. przypada na Indie i Chiny. Kolejne miejsca zajmują Brazylia, Indonezja i Bangladesz. Łączna liczba subskrypcji usług mobilnych zwiększyła się o ok. 13% rok do roku i o 3% z kwartału na kwartał. Ok. 75% tej liczby przypada na usługi GSM, a 15% - na WCDMA/HSPA.

Reklama

Liczba subskrypcji szerokopasmowych usług mobilnych wzrosła o ok. 60% rok do roku i zbliża się do miliarda. We wszystkich regionach szybko rośnie liczba smartfonów. Na urządzenia te przypada około 30% telefonów sprzedanych w 2011 r. (w porównaniu z 20% rok wcześniej), ale tylko około 10% wszystkich subskrypcji na świecie, co oznacza, że w segmencie tym wciąż istnieje duży potencjał wzrostu.

Rośnie również ruch danych w sieciach mobilnych. W III kwartale 2011 r. był dwa razy większy niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, a między drugimi kwartałami lat 2010 i 2011 odnotowano podobny wzrost. W III kwartale 2011 r. ruch zwiększył się o 18% w porównaniu z II kwartałem tego samego roku.

Ruch danych głosowych w sieciach mobilnych podwoił się w ciągu ostatnich czterech lat i nadal rośnie w stałym tempie. Dotyczy to w szczególności regionów, w których odnotowano znaczny wzrost liczby subskrypcji, takich jak rozwijające się kraje Azji.

Ruch generowany przez użytkowników telefonów komórkowych jest bardzo zróżnicowany w zależności od rynków i użytkowników. Ericsson szacuje jednak, że globalna średnia wynosi obecnie ok. 2 GB na miesiąc.

Ericsson opublikuje pełną treść swojego "Raportu o ruchu i rynkach" w II połowie II kwartału 2012 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje