Reklama

3D Touch stanie się standardem dopiero za 3 lata?

Technologia 3D Touch obecna w smartfonach iPhone 6s oraz 6s Plus potrzebuje jeszcze trzech lat, aby w pełni zadomowić się na rynku – czytamy na łamach serwisu Phone Arena.

Każda nowa technologia potrzebuje co najmniej roku na zdobycie odpowiedniej popularności i stworzenie wokół siebie specyficznego środowiska. 3D Touch zajmie to 3 lata, ponieważ - jak zauważa prezes firmy TPK odpowiedzialnej za dostarczanie rozwiązań dotykowych dla Apple - wciąż jest mocno niszowa i dopiero otwiera się na rynek.

Reklama

Pozostali producenci smartfonów dopiero czekają na swoją kolej i zgodnie zapewnieniami firmy wyspecjalizowanej w tej technologii  - otrzymają ją dopiero w przyszłym roku. Do tego dochodzą również twórcy aplikacji. 3D Touch dostępne jest na razie w garstce najpopularniejszych programów i gier. Podobnie będzie przez cały przyszły rok. Dlatego na upowszechnienie się nowego rozwiązania poczekamy jeszcze 3 lata. Wtedy będzie ono nie tylko ciekawym dodatkiem, ale tzw. "must have", czyli obowiązkowym elementem wyposażenia.

3D Touch z iPhone’ów 6s oraz 6s Plus rozpoznaje 3 stopnie siły nacisku na ekran i na ich podstawie daje nowe opcje obsługi oprogramowania.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: 3D touch | iPhone 6s

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje