Reklama

IFA 2015 - urządzenia mobilne

LG Rolly Keyboard - zwijana klawiatura dla urządzeń mobilnych

Mimo iż to telewizory OLED zawładnęły tegorocznym stoiskiem LG na targach IFA 2015, pokazano także kilka innych ciekawych produktów. Tym, który cieszył się największą popularnością wśród dziennikarzy była LG Rolly Keyboard, czyli bezprzewodowa zwijana klawiatura dla urządzeń przenośnych.


LG Rolly Keyboard to genialne w swojej prostocie urządzenie, które w ogóle nie ukrywa czym tak naprawdę jest. Gadżetem, dodatkiem, akcesorium, które warto mieć. Przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom smartfonów i tabletów, którym zdarza się pracować na tych urządzeniach, a nie jedynie konsumować treści. 

Reklama

Sprawdzamy sprzęt to wykonana z poliwęglanu i tworzywa ABS klawiatura, którą można błyskawicznie zwinąć w rolkę, podobnie jak bambusową matę. Przyjmuje wtedy postać walca, który bez problemu wciśniemy nawet do najmniejszej torby. Klawiatura po rozwinięciu jest dosyć sztywna i prezentuje się solidnie. Wysuwają się z niej dwie podpórki na których możemy ulokować smartfona lub tablet (o maksymalnej przekątnej 10 cali).

Urządzenia parujemy z klawiaturą za pomocą złącza Bluetooth 3.0, dzięki czemu nawet starsze sprzęty nie powinny mieć problemów z komunikacją. Co ciekawe, klawiaturę można jednocześnie połączyć z dwoma urządzeniami i przełączać się między nimi za pomocą odpowiedniej kombinacji klawiszy. W warunkach targowych to rozwiązanie działało poprawnie, choć trudno zgadywać czy po jakimś czasie Android nie odmówi posłuszeństwa.

Rolly Keyboard ma cztery rzędy przycisków, które są oddalone od siebie o 17 mm. Wrażenia z pisania na zwijanej klawiaturze są zaskakująco pozytywne, ale nie powinno to dziwić skoro rozstaw klawiszy jest tu tylko o 1 mm mniejszy niż w przypadku klawiatur z pecetów. Skok klawiszy jest niewielki, ale znacznie lepiej wyczuwalny niż w przypadku klawiatury/zakładki dołączanej do tabletu Microsoft Surface. Na Rolly Keyboard zdecydowanie da się pracować (dopóki wam Android nie zwariuje). 

Zwijana klawiatura LG jest zasilana standardową baterią AAA, która powinna wystarczyć na 3 miesiące bezproblemowej pracy.

Gadżet już niebawem pojawi się na polskim rynku, choć jego cena nie jest jeszcze znana.

INTERIA.PL

Reklama