Reklama

MWC 2016 - najnowszy sprzęt mobilny

RoBoHoN - sprawdzamy robotelefon na MWC 2016

RoBoHoN to robot z funkcją smartfona i wbudowanym projektorem, skonstruowany przez firmę Sharp. Na targach MWC 2016 mieliśmy okazję przyjrzeć się mu z bliska.

Robot ma niecałe 20 cm wysokości i waży 400 gramów. Nie jest jednak zwykłą zabawką, w którą wbudowano telefon. To skomplikowana konstrukcja potrafiąca chodzić, siadać, wstawać, pochylać się, tańczyć i machać. Każdą z tych czynności wykona na nasze polecenie głosowe. Mało tego, RoBoHoNa możemy poprosić o zrobienie znam zdjęcia. Ma wbudowany projektor, więc wyświetli je na ścianie lub stole.

Reklama

Na wyposażeniu robota znajduje się również 2-calowy ekran dotykowy, moduł LTE, układ Snapdragon 400 i kamerka. Nie wiadomo niestety, jaka bateria go zasila. RoBoHoNa spełnia oczywiście jedną ze swoich najważniejszych funkcji - telefonu. Można go wziąć do ręki, przyłożyć do ucha i rozmawiać, jak przez normalną słuchawkę.

Wszystko to może byłoby zrozumiałe, gdyby gadżet został stworzony z myślą o dzieciach. Niestety, strona internetowa produktu sugeruje, że jest on skierowany przede wszystkim do dorosłych - nawet jako zwykły towarzysz.

RoBoHoN prezentuje się co najmniej dziwnie. Został jednak stworzony przez Azjatów dla Azjatów, a to wiele tłumaczy.  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: RoBoHoN | MWC 2016 | robot