Mobile World Congress 2018

​LG K10 i K8 - pierwsze wrażenia z MWC 2018

Na targach MWC 2018 poza świetnym smartfonem V30S ThinQ na stoisku LG można było zobaczyć także nowych przedstawicieli średniej półki, czyli modele K8 i K10, które wkrótce trafią do Polski.

Niektórzy mogą się zastanawiać, po co komu są potrzebne smartfony ze średniej półki, skoro wszyscy producenci i tak najbardziej chwalą się flagowcami. Okazuje się jednak, że to właśnie urządzenia z dużo niższej półki cenowej napędzają sprzedaż w Polsce, ale i wielu innych krajach. To właśnie dlatego koreańska firma postanowiła odświeżyć swoje dwa popularne smartfony - modele K8 i K10.

Reklama

LG K10 był jednym z najpopularniejszych smartfonów 2017 roku w Polsce i wiele wskazuje, że jego następca może powtórzyć ten sukces. Nowy LG K10 wygląda naprawdę dobrze. Świetnie prezentuje się zwłaszcza obudowa smartfona ze szczotkowanego aluminium i zwarta bryła. Ten telefon naprawdę dobrze leży w dłoni.

W K10 znajdziemy oczywiście czytnik linii papilarnych, moduł NFC i podstawową specyfikację techniczną (2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz ośmiordzeniowy procesor). 5,3-calowy ekran o rozdzielczości HD wygląda przyzwoicie. Warto dodać, że w nowym modelu K10 znajdziemy baterię o pojemności 3000 mAh, która spokojnie wystarczy na cały dzień użytkowania. Niestety, na polskim rynku nie pojawi się model K10+, z 3 GB pamięci RAM i 32 GB wbudowanej przestrzeni na dane. Cena smartfona będzie oscylować wokół 899 zł, chociaż jeszcze bardziej będzie się opłacało go kupić w ofertach abonamentowych. 

Tańszym bratem modelu K10 jest LG K8. To typowy smartfon dla dzieci i młodych ludzi, którzy w tego typu urządzeniu nie potrzebują fajerwerków. 5-calowy ekran HD, akumulator o pojemności 2500 mAh, czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM i plastikowa obudowa to wszystko, co dostaniemy za nie więcej niż 599 zł. Mimo obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego, ma ona przyjemną w dotyku fakturę, dzięki czemu nie palcuje się, a urządzenie nie powinno przypadkowo wypaść z dłoni.

Oba smartfony pojawią się na polskim rynku w marcu-kwietniu. Warto zaznaczyć, że podobnie jak model V30S ThinQ, po aktualizacji systemowej do Androida 8.0, pojawią się w nich także inteligentne funkcje fotograficzne (AI Cam, QLens).