MWC 2013 w Barcelonie - telefony jutra

Najmniejsza na świecie ładowarka bezprzewodowa

Na targach MWC w Barcelonie firma LG Electronics zaprezentowała najmniejszą na świecie ładowarkę bezprzewodową. Ładowarka WCP-300 ma tylko 6,9 cm i została zaprojektowana tak, aby była łatwa do przenoszenia.

Pomimo małych wymiarów urządzenia, powierzchnia ładująca jest o 70% większa niż w poprzedniej ładowarce bezprzewodowej LG. Nowy model jest kompatybilny z ładowarką wyposażoną  w standardowe, 5-stykowe łącze micro-USB, co przekłada się na większą efektywność ładowania. Ładowarka WCP-300 uzyskała certyfikat Qi nadawany przez Wireless Power Consortium, a jej działanie jest oparte na indukcji elektromagnetycznej. Ładowarka wytwarza pole magnetyczne, które w urządzeniach umieszczonych na powierzchni indukuje prąd ładujący baterię. Certyfikat potwierdza, że ładowarka WCP-300 jest kompatybilna ze wszystkimi smartfonami zgodnymi ze standardem Qi

Reklama

- Bezprzewodowe ładowanie jest marzeniem dla wszystkich użytkowników ceniących komfort użytkowania smartfonów", powiedział dr Jong-seok Park, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Mobile Communications. - Projektując ładowarkę WCP-300, która nie jest większa od typowej podstawki pod napoje, LG udało się pogodzić małe gabaryty urządzenia z wysoką efektywnością ładowania - dodał.

 Oferowane w USA smartfony Spectrum 2 i Nexus 4 od LG są standardowo przystosowane do ładowania bezprzewodowego, dzięki czemu nie trzeba kupować do nich specjalnej pokrywy na obudowę. LG jest przekonane, że fabryczne dostosowanie najnowszych smartfonów do ładowania bezprzewodowego odegra kluczową rolę  w upowszechnianiu tej technologii jako standardu w branży.


Dowiedz się więcej na temat: bezprzewodowe ładowanie