Reklama

Czy opłaca się wymieniać zbitą szybkę w smartfonie?

Chciałbyś w przyszłości sprzedać swój telefon po dobrej cenie? A może po prostu cieszyć się z jego wzorowej jakości użytkowania? Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku, największą rolę odgrywa szybka (digitizer) na ekranie LCD, którą w takich przypadkach najlepiej odpowiednio zabezpieczyć. A jej niekorzystny wygląd odstrasza i użytkowników i kupujących. Czy warto ją wymieniać?

Co jeśli nie udało nam się uchronić telefonu przed tak nieszczęśliwym wypadkiem, jak zamiana przedniej obudowy w jedną, wielką pajęczynę?

Reklama

Rozwiązania są trzy. Niektórzy po prostu uczą się z tym żyć. Ba! Nawet z czasem są w stanie polubić swój unikatowy wzorek na ekranie albo przestać zwracać na niego uwagę. Czasem lepiej nie tykać czegoś, co tylko delikatnie się rozbiło i dalej trzyma telefon w "jednym kawałku". Pojedyncze pęknięcie nie wpływa znacząco na komfort użytkowania i nie ma powodu by się tym przejmować. Co więcej - oryginalny klej monterski, obecny pod powierzchnią szybki, powinien nam zagwarantować korzystanie z telefonu nawet podczas deszczu - bez obawy o przykre konsekwencje.

Jeśli więc nie jest to poważne roztrzaskanie smartfona lub tabletu, to nie ma sensu kombinować. Mając nieodpowiednie narzędzia do naprawy, albo decydując się na mało profesjonalny serwis, możemy tylko sytuację pogorszyć.

A co, jeśli kochamy swój telefon na tyle, by pozbywać się z niego wszelkich niedoskonałości? Wtedy będziemy chcieli wymienić digitizer na nowy. Ciężko pogodzić się z faktem, że zdarza się być w życiu ofermami, które nie potrafią utrzymać swojego telefonu w ręku, prawda? Niestety, upuszczenie telefon zdarzy się prędzej, czy później, każdemu. Warto więc pomyśleć o jak najszybciej jego reanimacji, jeśli zależy nam na korzystaniu z niego w przyszłości.

Zanim jednak przejdę do sedna - modeli i marek na rynku jest mnóstwo. Ciężko zliczyć zastosowane w nich rozwiązania, dlatego proces wymiany może się różnić, w zależności od producenta i rodzaju urządzenia. Oprócz tego różne jest skomplikowanie procesu wymiany oraz koszt nowej szybki.

Musimy się liczyć z tym, że rozbicie urządzenia (i brak dodatkowego ubezpieczenia od uszkodzeń fizycznych) powoduje utratę darmowych świadczeń naprawczych w okresie gwarancyjnym. Jeżeli decydujemy się oddanie telefonu do serwisu, jest spora szansa, że nasz telefon wróci z niego jak nowy. Często nawet zachowując gwarancję (da się to zrobić profesjonalnie!).  Niestety, taka usługa będzie nas słono kosztować.

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | ekran IPS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje