Reklama

Android działa wolno - jak można temu zaradzić?

Tradycyjne, wiosenno-wielkanocne porządki miały służyć pozbyciu się z domów zimy, a także złych duchów i chorób. Niestety, Android często pracuje tak wolno, jakby ciągle spowalniały go zimowe przymrozki, a aplikacje zacinają się w najmniej oczekiwanych momentach. Aby odświeżyć posiadane urządzenie, nie potrzebujemy wyjątkowych umiejętności, wystarczy odrobina dobrych chęci i chwila wolnego czasu.

Powodów, przez które system operacyjny nie pracuje właściwie, może być kilka. Jednym z najważniejszych jest zapełnianie pamięci flash - im mniej mamy miejsca, tym wolniej działa system operacyjny.   Na początek wystarczy odrobinę "odgracić" system. Przejrzeć nieużywane,  niepotrzebne aplikacje i je odinstalować. Część telefonów komórkowych posiada bardzo wiele preinstalowanych aplikacji, które zostały umieszczone na urządzeniu, a których nie można odinstalować. Nie jest to jednak regułą. Dongle telewizyjne Measy zostały wyposażone jedynie w kilka podstawowych aplikacji, które nie obciążają systemu.

Reklama

Czyszczenie pamięci podręcznej

Kolejnym krokiem w porządkowaniu Androida może być wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji. Czym jest pamięć podręczna? Aplikacje pracujące na Androidzie zapisują pliki, które powinny przyspieszać ich pracę. Niestety, czasem ich liczba jest tak duża, że doprowadzają do dodatkowego spowolnienia systemu. Dlatego warto się ich okresowo pozbywać. W nowszych wersjach systemu Android (np. w KitKacie) można to zrobić za pomocą jednego przycisku. Wystarczy wejść w Ustawienia, potem w zakładkę Pamięć, a następnie w Dane pamięci podręcznej. Wyświetli się pytanie dotyczące pozbycia się wszystkich danych z pamięci podręcznej. Dobrze jest tę czynność okresowo powtarzać, co powinno pomóc utrzymać system w dobrej kondycji.

Patrz, gdzie instalujesz!

Użytkownicy często inwestują w dodatkową pamięć do swojego urządzenia mobilnego, a mimo to ciągle brakuje mu miejsca. Jest to często spowodowane tym, że Android domyślnie instaluje znaczną część aplikacji w pamięci wewnętrznej urządzenia. W konsekwencji karta SD służy jedynie jako "schowek" na zdjęcia, filmy i muzykę. Warto jest zadbać o program, który umożliwi swobodne przemieszczanie plików między pamięcią wewnętrzną a kartą pamięci. AppMgrIII ułatwi nam sprawne zarządzanie urządzeniem, a co za tym idzie, wydajniejszą pracę.

Przede wszystkim profilaktyka

Najlepszym sposobem na utrzymanie porządku w Androidzie jest monitorowanie procesów, które w nim zachodzą i bieżące utrzymywanie porządku. Warto również poszukać programu antywirusowego, który mógłby zabezpieczyć urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem, mogącym mieć wpływ na działanie naszego sprzętu.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Android | tani tablet z Androidem | tani tablet komunia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje