Reklama

Musi zapłacić 200 tys. dolarów rachunku

Opłacanie rachunków jest niestety obowiązkiem, czasami przykrym, szczególnie w przypadku rachunków telefonicznych, ponieważ zdarza się, że z winy operatora lub naszej są one zdecydowanie wyższe od oczekiwanych. Bardzo boleśnie przekonała się o tym mieszkanka stanu Floryda, która winna jest T-Mobile 200 tys. dol.


Reklama

Celina Aarons ma dwóch głuchoniemych braci, z którymi kontaktuje się przy pomocy esemesów. Jest z nimi bardzo zżyta, więc codziennie wymieniają dużo wiadomości, co przekłada się na średnią miesięczną opłatę za abonament w wysokości 175 dol. Pewnego dnia jeden z braci pojechał na wakacje do Kanady, ale nikomu z rodzeństwa nie przyszło do głowy postarać się o stosowny pakiet danych lub chociażby kontrolować stan rachunku.

Przez dwa tygodnie rodzeństwo wymieniało wiadomości SMS i wysyłało sobie filmy. Później okazało się, że wysłanie lub odebranie jednej wiadomości wideo kosztowało 2 tys. dol. Przez dwa tygodnie niekontrolowanej w żaden sposób wymiany danych rachunek urósł do 200 tys. dol. T-Mobile żąda jego uregulowania, a Celina Aarons żali się, że nie została w żaden sposób poinformowana o naliczanych opłatach.

Sieć jest jednak innego zdania i przekonuje, że brat przebywający wówczas w Kanadzie otrzymał 5 wiadomości z ostrzeżeniem.

Wiele osób zmaga się z podobnymi problemami. Czasami mają je na własne życzenie, a czasami wynikają one z błędów samego operatora. Zawsze jednak warto mieć się na baczności i przed wyjazdem na wakacje ustawić w telefonie limity. Nie mówiąc już o wyłączenia transmisji danych, co jest absolutną koniecznością.

O ile w Europie opłaty nie są jeszcze tak wysokie, to połączenia lub korzystanie z internetu na innym kontynencie lub poza granicami UE może bardzo słono kosztować.

Osoby zmuszone do wykonywania częstych rozmów lub pozostawania on line mogą wykupić stosowne pakiety, korzystać z WiFi lub z połączeń wideo za pośrednictwem aplikacji.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rachunek za telefon | wysoki rachunek za telefon | T-Mobile

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje