Reklama

Aktualizacja Androida u operatora

Od jednego z internautów otrzymaliśmy korespondencję z pytaniem - "Dlaczego abonenci Orange muszą czekać tak długo na aktualizację telefonów z systemem Android". O odpowiedź poprosiliśmy Orange Polska.

"Proces aktualizacji oprogramowania jest wieloetapowy i jedynie w niewielkim stopniu zależy od Orange. Wprowadzenie każdej aktualizacji oprogramowania jest analogiczne do procesu wprowadzenia na rynek nowego produktu. Zaczyna się w Google od udostępnienia kodu źródłowego. Kolejny etap prac odbywa się po stronie producenta, gdzie dopasowuje się kod do telefonu. Dalej oprogramowanie trafia do operatora. Ten z kolei modyfikuje je pod kątem swoich ustawień, usług i nowych technologii (LTE, IPv6, NFC ) i odsyła do Google. Gotowe oprogramowanie przechodzi szereg testów systemowych, wydajnościowych i użytkowych zarówno w Europie, jak i w Polsce. Proces taki trwa kilka miesięcy aż do uzyskania finalnej akceptacji u żródła, czyli w Google. Dopiero wówczas może być wprowadzone na rynek" - tłumaczy nam Maria Piskier z Biura Prasowego Orange Polska.

Czy zgadzacie się z tą odpowiedzią? Czy operatorzy powinni aktualizować smartfony znacznie szybciej? A może najlepiej, aby aktualizacje w pełni uzależnić od producenta - nie od operatora? Czy może jesteście zadowoleni z aktualizacji dostarczanych przez swojego operatora? Swoim zdaniem podzielcie się w komentarzach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: operatorzy | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje