Reklama

ZTE Hawkeye - smartfon stworzony przez użytkowników

ZTE rozpoczęło w sierpniu 2016 projekt CSX, który zakładał stworzenie smartfonu, zaprojektowanego niemal w całości przez fanów marki. Oto efekt tego eksperymentu.

Przez kilka tygodni fani mogli zgłaszać swoje projekty i pomysły, które później były również przez nich weryfikowane i wybierane. Ostatecznie, powstał smartfon o nazwie Hawkeye, który posiada sporo innowacyjnych funkcji, jak widać potrzebnych użytkownikom. 

Reklama

Najważniejszą, jest funkcja śledzenia tęczówek oka, która pozwala na automatyczne przewijanie przeglądanych treści. Oprócz tego, inteligentny mechanizm wykrywa kto patrzy się na ekran i jeśli jest to ktoś inny niż właściciel - może przyciemnić podświetlenie. 

Kolejną ciekawą funkcją jest specjalna konstrukcja obudowy, która sprawia, że urządzenie "przykleja" się do każdej nawierzchni. Może to ułatwić pracę podczas tworzenia różnego rodzaju projektów, albo po prostu pozwolić na wygodniejsze oglądanie filmów, na przykład znajdując się w łazience. 

Oprócz tego, Hawkeye to całkiem zwyczajny smartfon z Androidem, który posiada 5,5-calowy wyświetlacz, podwójny tylny aparat: 13 i 12 MP oraz procesor Qualcomm Snapdragon 625. 

Na realizację projektu wciąż są zbierane fundusze poprzez portal Kickstarter. Dotychczas uzbierano niecałe 32 tysiące dolarów, z 500 tysięcy wymaganych. Do końca zbiórki pozostało jednak jeszcze 31 dni. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ZTE

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje