Reklama

Xperia X Performance ma najlepszy aparat na rynku? Tak twierdzi DxOMark

Niemałe kontrowersje wzbudził ostatnio zaskakująco niski wyniki Huaweia P9 w teście DxOMark. Teraz poruszenie wywołuje rezultat flagowca Sony, który został oceniony z kolei nadspodziewanie dobrze.

Aparat tegorocznego flagowca Sony to mocny dyskusyjny temat. Ma on swoich fanów, ale też jest wiele osób, które uważają, że nie dorównuje konkurencji w postaci bezdyskusyjnie świetnych LG G5 i Galaxy S7. 23-megapikselowej jednostce Exmor RS zarzuca się, że ma słabą jasność obiektywu (f/2.0), nie posiada optycznej stabilizacji obrazu, a w warunkach nocnych zdjęcia są pełne szumów. Obrońcy Sony podkreślają za to, że aparat ma najwięcej megapikseli, przez co fotografie są bardzo szczegółowe, a autofocus jest najszybszy spośród wszystkich mobilnych aparatów. 

Reklama

Eksperci z DxOMark zdecydowanie należą do tej drugiej grupy użytkowników. W swoim teście, oceniającym możliwości aparatu Xperii X Performance, przyznali smartfonowi aż 88 punktów, co oznacza, że uważają go za najlepszy aparat dostępny na rynku, na równi z Samsungiem Galaxy S7 Edge i HTC 10. Kluczowymi cechami okazał się być szybki autofocus, działający w każdych warunkach oświetleniowych, dobre dobieranie balansu bieli, ekspozycji oraz nieduża ilość szumów na zdjęciach wykonanych w słabszych warunkach. Skrytykowano jedynie działanie trybu HDR i występowanie aberracji chromatycznej w jasnym świetle.

Powyższy rezultat jedynie potwierdził, że DxOMark ma słabość do Sony. Warto chociażby spojrzeć na pozycję ubiegłorocznej Xperii Z5, która wciąż ma wyższą notę niż LG G5, iPhone 6S, nie mówiąc już o Huaweiu P9. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje