Reklama

Xiaomi pokazało koncept futurystycznego smartfona

Xiaomi zaprezentowało koncept futurystycznego smartfona, który może pokazywać przyszłość urządzeń mobilnych. Czy w ten sposób będą wyglądały telefony za kilka lat?

Xiaomi zaprezentowało koncept swojego futurystycznego smartfona. To, co od razu rzuca się w oczy to ekran typu "wodospad", który został zakrzywiony na wszystkich krawędziach. Sam wyświetlacz jest zakrzywiony pod kątem 88 stopni. W tym przypadku Chińczycy mieli przełamać technologiczne ograniczenia w produkcji samego szkła.

Reklama

Co ciekawe, futurystyczny smartfon Xiaomi nie będzie posiadał także żadnych, fizycznych przycisków ani złącza do ładowania. W tym przypadku całość będzie ładowała się w sposób bezprzewodowy lub przy wykorzystaniu technologii Mi Air Charge, którą firma zaprezentowała na początku 2021 roku.

Urządzenie Xiaomi ma cechować się również kamerką do selfie umieszczoną bezpośrednio pod ekranem czy też technologią eSIM, która nie potrzebuje fizycznej karty SIM do działania.

Xiaomi zaznacza, iż nowy pomysł jest obecnie tylko i wyłącznie konceptem i nie trafi do masowej produkcji ani sprzedaży. To bardziej demonstracja tego, co może czekać nas w przyszłości. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: xiaomi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje