Reklama

Xiaomi Mi A1 oficjalnie zaprezentowany. Trafi do Polski

W Indiach miała miejsce światowa premiera pierwszego smartfonu Xiaomi biorącego udział w programie Android One.

Mi A1, jeśli chodzi o wygląd, jest połączeniem stylu ostatnich modeli Xiaomi z cechami charakterystycznymi dla urządzeń Apple. Urządzenie zostało zamknięte w aluminiowej obudowie, która jest mocno zaokrąglona na krawędziach. Czytnik linii papilarnych został umieszczony na tylnym panelu, a zaraz pod ekranem znajdują się trzy przyciski dotykowe.

Smartfon został wyposażony w 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD. Za wydajność jest odpowiedzialny średniej półki układ Snapdragon 625 z 4 GB RAM i 64 GB przestrzeni na dane, które można rozszerzyć o kartę microSD. Na tylnym panelu znajdziemy podwójny aparat (2 x 12 MP), który dzięki teleobiektywowi będzie miał funkcję optycznego zoomu. 

Wbudowany akumulator ma pojemność 3080 mAh. Jedną z cech, która musi charakteryzować urządzenia z linii Android One, jest obecność czystej wersji systemu Android. W wypadku Mi A1 nie jest inaczej - smartfon pracuje pod kontrolą Androida 7.1 bez dodatkowej nakładki graficznej, który będzie wkrótce zaktualizowany do Androida O.

Urządzenie już w październiku ma być dostępne na polskim rynku. Jego oficjalna cena nie jest jeszcze znana, ale można podejrzewać, że będzie wynosiła około 1100 złotych. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: xiaomi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje