Współzałożyciel WhatsAppa odszedł z Facebooka. Aplikację czekają zmiany?

Jan Koum, założyciel popularnego komunikatora, poinformował na swoim profili na Facebooku, że odchodzi z firmy. Wszystko wskazuje na to, ze chodzi o politykę Facebooka dotyczącą prywatności.

Komunikator WhatsApp od zawsze starał się dbać o prywatność użytkowników. Twórcy aplikacji od początku zaznaczali, że jest ona jedną z kluczowych wartości, które wyznają i którymi będą się kierować podczas rozwoju. Co ciekawe, nawet przejęcie przez Facebooka odbyło się podobno pod warunkiem, że nie będzie on naruszał wyznaczonych wcześniej zasad.

Reklama

Teraz okazuje się jednak, że Facebook nie może pozwolić na to, aby WhatsApp był pod wieloma względami lepszy jego autorskiej aplikacji. Według nieoficjalnych informacji, komunikator zostanie uzbrojony w część mechanizmów szpiegujących i reklamowych z Messengera. 

Ostatecznym dowodem na to, że WhatsApp nie ma już nic z tego komunikatora, który pokochały miliony internautów jest fakt, że z firmy odszedł właśnie główny założyciel i twórca platformy - Jan Koum. Oficjalnie nie podał on powodu swojego odejścia, ale nietrudno domyślić się co wpłynęło na tę decyzję. Drugi z założycieli, Brian Acton, wystąpił z szeregów Facebooka już kilka miesięcy temu i obecnie sam namawia do usunięcia konta na Facebooku. 

Dowiedz się więcej na temat: whatsapp

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje