Reklama

Windows Phone 7 nie trafi na telefony Nokii?

Jak twierdzą dziennikarze "Guardiana", Nokia nie będzie wykorzystywała w swoich telefonach obecnej edycji Windows Phone 7.

Dziennikarze zauważyli bowiem, że prezes Nokii, Stephen Elop, ani razu nie wspomniał o Windows Phone 7. Elop mówił jedynie o Windows Phone, co prawdopodobnie oznacza, iż Nokia poczeka na kolejną edycję platformy Microsoftu.

Reklama

W marcu do WP7 ma trafić funkcja skopiuj i wklej, a kilka miesięcy później system czekają poważne zmiany, w tym wielozadaniowość dla aplikacji firm trzecich, IE9 czy możliwość współpracy z Xboksem oraz Kinectem. Z wcześniejszych doniesień wynika, że jesienią bieżącego roku ma ukazać się Windows Phone 7.5. System o nazwie kodowej Mango ma obsługiwać podobno HTML 5.

Elop nie wspominał więc ani o Windows Phone 7, ani nie podał żadnych konkretnych dat dotyczących premiery telefonów Nokii z systemem Microsoftu, gdyż w ten sposób zdradziłby zbyt wiele szczegółów, które koncern z Redmond trzyma jeszcze w tajemnicy.

Niewykluczone zatem, że Nokia wykorzysta w swoich telefonach Windows Phone 7.5, co oznacza, że pierwsze urządzenia ukażą się dopiero pod koniec roku. Z kolei pod koniec 2012 roku na rynek może trafić Windows Phone 8.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nokia | Windows Phone 7 | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje