Większość wirusów na Androida pochodzi z tych aplikacji

Mimo tego, iż Google walczy z cyberprzestępcami, to w Sklepie Play co chwila pojawiają się zainfekowane aplikacje. Większość programów, które mogą wyrządzić szkody na smartfonie należy do jednej kategorii.

Użytkownicy korzystający ze smartfonów z Androidem muszą mieć się ciągle na baczności - do Sklepu Play co chwila trafiają nowe wirusy oraz zagrożenia, które mają na celu wyłudzić pieniądze lub pozyskać dane osobowe.

Reklama

Według raportu firmy Dfndr Security, w pierwszym kwartale 2018 roku złośliwe oprogramowanie było zaszyte głównie w aplikacjach przeznaczonych do randkowania. Statystyki pokazują także, iż to mężczyźni są dwa razy bardziej narażenia na oszustwa znajdujące się w różnych programach.  

Oprócz fałszywych programów służących do nawiązywania znajomości z płcią przeciwną, cyberprzestępcy umieszczają malware także w inny sposób. Osoby próbujące wyłudzić dane tworzą oprogramowanie, które ma za zadanie informować o wygranej na loterii lub próbować przekonać użytkowników do tego, iż mogą oni za darmo odebrać jakiś drogi przedmiot.

Jak więc się bronić? Przede wszystkim należy uważnie patrzeć na to, co pobieramy na swojego smartfona. W razie wątpliwości lepiej po prostu nie ryzykować i zwyczajnie odpuścić. 

Dowiedz się więcej na temat: bezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje