Reklama

Ujawniono, jak mógł wyglądać pierwszy iOS

Jeden z użytkowników portalu YouTube opublikował film, który przedstawia krótką prezentację prototypowych wersji systemu iOS.

Można powiedzieć, że tak naprawdę Apple spopularyzowało obsługiwanie telefonu za pomocą dotyku. Bez wątpienia, zasługę miał w tym stworzony od podstaw interfejs systemu iOS, który był przystosowany tylko i wyłącznie pod obsługę palcem. 

Reklama

Jak na czasy, w których zadebiutował pierwszy iPhone, interfejs ten był niesamowicie nowoczesny. Jak pokazuje jednak filmik, opublikowany przez Sonny'ego Dicksona, wszystko mogło wyglądać zupełnie inaczej. Poniższe wideo przedstawia dwa projekty, które były brane pod uwagę podczas wybierania ostatecznego wyglądu pierwszego iOSa. 

Pierwszy bazował na sterowaniu wirtualnym kółkiem, które miało być wyświetlane na ekranie. Jak widać, taki sposób sterowania nie był zbyt wygodny. Drugi interfejs z kolei był obsługiwany w klasyczny sposób, ale jego wygląd pozostawiał bardzo wiele do życzenia. Apple najprawdopodobniej dokonało więc najrozsądniejszego wyboru. 

Już dziś możesz wesprzeć WOŚP! Czekamy na Ciebie na pomagam.interia.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: apple | iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje