Reklama

Tylko seria Z dostanie aktualizacje do Lollipopa

Ta informacja z pewnością nie spodoba się wielu użytkownikom smartfonów Sony. Producent na Twitterze poinformował, że aktualizacja do najnowszego systemu Google będzie przygotowana tylko dla urządzeń z rodziny Xperia Z.

Od dwóch dni w odpowiedzi na pytania dotyczące aktualizacji Sony informuje, że nie planuje aktualizować innych urządzeń niż Xperie z serii Z. Uderzy to przede wszystkim w użytkowników, którzy kupili smartfony takie jak np. Xperia E3, M2, M2 Aqua, T2 Ultra czy T3. Urządzenia ze Snapdragonem 400 bez problemu dałyby sobie radę z nowym systemem. Co ciekawe w sieci pojawiły się zrzuty ekranu prezentujące Lollipopa na Xperii C3. Więc komu wierzyć?      

Reklama

Szkoda, gdyż modele ze średniej półki cenowej są najbardziej popularne i przynoszą tak naprawdę największe zyski. Odcinanie użytkowników dobrych smartfonów od aktualizacji spowoduje z czasem zmniejszenie zainteresowania produktami japońskiego producenta. Dopłacanie do flagowców, aby dostać aktualizacje zupełnie się nie kalkuluje użytkownikom, którzy nie potrzebują tak dużej mocy obliczeniowej.

Czy korzystanie ze smartfonu z rodziny innej niż Xperia Z? Co sądzicie o całej sprawie? 

Arkadiusz Melerski

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Xperia | Sony | Android 5.0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje