Reklama

To koniec popularnej klawiatury na Androida

Swype to aplikacja-legenda, którą kojarzy wielu użytkowników systemu Google. Niestety, jej twórcy poinformowali, że nie będzie ona już rozwijana.

Twórcy Swype wydali oświadczenie, w którym podziękowali użytkownikom za lata współpracy i oznajmili, że kończą rozwijanie swojego głównego dzieła. Obecnie mają zająć się rozwiązaniami dla biznesu opartymi o AI.

Swype powstał już w 2002, jednak prawdziwy sukces odniósł dopiero po zyskaniu popularności przez smartfony z Androidem. Przez wiele lat był to pierwszy i jedyny sensowny wybór każdego, kto szukał alternatywy dla systemowego rozwiązania. Wkrótce, zaczęły pojawiać się jednak konkurencyjne aplikacje, a klawiatura Google stawała się z generacji na generację coraz lepsza, co utrudniało życie deweloperom. 

Reklama

Ostatecznie, Swype przegrał walkę i jeśli komuś wciąż nie podoba się domyślnie zainstalowana klawiatura w smartfonie musi zdecydować się na coś innego, a wybór wciąż jest spory. Z najpopularniejszych warto wymienić: Gboard, SwiftKey, TouchPal klawiaturę GO, Kika czy Cheetah. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Swype

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje