The Telegraph: Huawei może mieć problemy w Wielkiej Brytanii

Jak informuje The Telegraph, brytyjski sąd zadecydował, że Huawei musi zapłacić duże odszkodowanie. W innym wypadku smartfony chińskiej firmy będą musiały zostać wycofane ze sprzedaży.

To kolejny rozdział batalii sądowej Huaweia z firmą Unwired Planet, która posądziła chińskiego producenta o naruszenie kilku tysięcy patentów, odkupionych przez nią od Ericssona. W większości dotyczą one rozwiązań związanych z siecią, ale nie tylko. Huawei miał wykorzystywać opatentowane rozwiązania na szeroką skalę, bez uiszczania odpowiednich opłat. 

Reklama

Brytyjski Sąd Najwyższy zgodził się z zarzutami i nakazał firmie zapłacić odszkodowanie w wysokości 0,032 do 0,064 procenta wartości każdego sprzedanego urządzenia. Co ciekawe, mowa tutaj o wszystkich egzemplarzach, a nie tylko tych rozdystrybuowanych w Wielkiej Brytanii. Jeśli firma tego nie zrobi, urządzenia Huawei będą musiały zostać wycofane ze sprzedaży.

Wszystko wskazuje jednak na to, że korporacja nie zamierza ryzykować i uiści wymagane opłaty. Nie mniej jednak, nie wyklucza odwołania się od wyroku. 

Dowiedz się więcej na temat: Huawei

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje