Reklama

Tańsza Neostrada TP nieprędko

Wiele wskazuje na to, że użytkownicy niższych opcji Neostrady, szerokopasmowego dostępu do internetu oferowanego przez Telekomunikację Polską, jeszcze zaczekają na obniżkę cen.

Wprowadzając kilka tygodni temu niższe ceny na wyższe opcje Neostrady (od 6 Mb/s), prezes Telekomunikacji Polskiej zapowiadał, że niższe stawki wkrótce otrzymają także abonenci mniejszych, najpopularniejszych opcji Neostrady (1-2 Mb/s). Nowe stawki miały wejść w życie w połowie roku, teraz nie wiadomo czy pojawią się także po wakacjach.

Reklama

Jak dowiedział się dziennik "Parkiet", Telekomunikacja Polska czeka na wejście w życie korzystnego dla niej modelu kalkulacji cen usług hurtowych. Na razie przeciągają się tzw. testy na zawężanie marży. UKE twierdzi, że czeka jedynie na cenniki od TP, bo narzędzia kalkulacyjne są gotowe. Z kolei Telekomunikacja Polska, podtrzymuje wprowadzenie nowych stawek niższych opcji Neostrady, ale dodaje, że potrzebuje dodatkowych informacji, by dobrze przygotować nową ofertę.

Wymiana korespondencji między UKE i TP trwa, a klienci nowych stawek być może doczekają się dopiero po wakacjach. Jednak to też nie jest pewny termin. Jeśli TP wprowadzi niższe ceny mniejszych prędkości Neostrady, zmiany w swojej ofercie wprowadzi także Netia (w usługach na linii TP).

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Orange Polska S.A. | neostrada

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje