Reklama

Ta aplikacja uchroni przed kradzieżą środków z karty płatniczej

Skimmer Scanner to wykrywacz sprzętu sczytującego dane z karty płatniczej, który coraz częściej można znaleźć przy bankomatach.

Złodzieje używają różnych metod aby ukraść pieniądze z konta bankowego. Jedną z nich jest zastosowanie tak zwanych skimmerów, czyli czytników pobierających dane z karty i wysyłających je do osób trzecich, które potem mogą w prosty sposób opróżnić konto właściciela. Skimmery powstały w czasach kart magnetycznych, jednak obecnie zagrażają także kartom z chipami. 

Reklama

Wykrycie tego rodzaju urządzeń nie zawsze jest proste - czasem są one bardzo dobrze wkomponowane w obudowę bankomatu lub innej maszyny służącej do płatności kartą. Grupa deweloperów wpadła jednak na prosty pomysł, jak sprawdzić, czy w danym miejscu znajduje się skimmer. Wystarczy do tego smartfon i odpowiednia aplikacja.

Skimmer Scanner to prosty program, który skanuje urządzenia Bluetooth znajdujące się w pobliżu i ostrzega przed tymi, które mogą służyć do kradzieży danych z karty. Skimmery w większości opierają się na łączności Bluetooth, więc taka koncepcja wydaje się sensowna. Oczywiście, aplikacja nie zapewnia 100 procent bezpieczeństwa, ale w znaczącym stopniu ogranicza prawdopodobieństwo kradzieży. 

Skimmer Scanner można za darmo pobrać ze Sklepu Play. Aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi smartfonami z Androidem 4.0 i nowszym. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje