Reklama

Szybki internet w Polsce coraz bliżej

Czy w tym roku nie dojdzie do skutku przetarg na częstotliwości pod szybki internet w technologii LTE? Od kilku miesięcy UKE nie może dojść do porozumienia z Ministerstwem Obrony w tej sprawie, ale jest szansa, że konflikt wkrótce zostanie zażegnany.

W kwietniu Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, alarmowała w mediach, że w tym roku, z powodu konfliktu z Ministerstwem Obrony, nie uda się rozpisać przetargu na częstotliwości przeznaczone na ultraszybki internet w technologii LTE. Kością niezgody jest harmonogram zwalniania przez wojsko częstotliwości radiowych, które miały być przeznaczone do przetargu. Do mediacji szybko przystąpiło Ministerstwo Infrastruktury. Teraz jest szansa, że strony dojdą do porozumienia.

Reklama

- MON przekazał nam propozycję harmonogramu zwalniania częstotliwości. 25 maja projekt będzie przedmiotem uzgodnień między nami, MON i Urzędem Komunikacji Elektronicznej. Mam nadzieję, że do końca maja ustalimy jego ostateczną treść i przekażemy go do konsultacji społecznych - mówi dziennikowi "Parkiet" Małgorzata Olszewska, dyrektor departamentu telekomunikacji w MI.

Media2

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: internet | szybki Internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL