Reklama

Smartfony Pixel - w pierwotnym założeniu miał je wyprodukować Huawei

Huawei wyprodukował całkiem udanego Nexusa 6P. W tym roku chiński producent miał kontynuować współpracę z Google, jednak odmówił. Dlaczego?

Huawei obecnie jest w czołówce największych producentów smartfonów na świecie. Firma ma bardzo silną pozycję w Azji i Europie, jednak Stany Zjednoczone to wciąż rynek, którego nie udało się jej podbić. Sposobem na dotarcie do Amerykanów mogłoby być wyprodukowanie najnowszej serii smartfonów od Google. 

Reklama

Mogłoby, gdyby nie fakt, że na urządzeniach od początku nie było planowane umieszczenie logo ich producenta. To zdecydowanie nie podobało się chińskiej marce, która odmówiła współpracy na tym polu, jednak z zaznaczeniem, że w innych kwestiach wciąż jest otwarta na dialog. Jednym z powodów takiej decyzji mogła być również niezbyt imponująca sprzedaż modelu 6P, który początkowo miał być dostępny u kilku amerykańskich operatorów, a w efekcie nie był u żadnego.

Ofertę z chęcią przyjęło HTC, dla którego współpraca z Google może być szansą na nadrobienie przynajmniej w cześci strat finansowych z ostatnich paru lat.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Huawei

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje