Reklama

Smartfon wkrótce będzie kontrolował ciśnienie użytkownika?

Jak informuje portal The Verge, naukowcy stworzyli system oparty na smartfonie, który jest w stanie na bieżąco monitorować ciśnienie.

Zestaw składa się ze specjalnego etui z wbudowanym czujnikiem i dedykowanej aplikacji na system Android. Etui jest wykonane z elementów wytworzonych przez drukarkę 3D i kilku elektronicznych komponentów, w tym samego modułu mierzącego ciśnienie. Aby dokonać pomiaru, użytkownik musi włączyć aplikację i przyłożyć palec we wskazane miejsce. 

Reklama

Aplikacja, nie dość że wskaże aktualny wynik, to zestawi go z innymi pomiarami i porówna do normy. Rezultaty wszystkich pomiarów będzie można zgrać do jednego pliku i przesłać lekarzowi. 

Powyższy pomysł wydaje się być rewelacyjnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób mających problemy z ciśnieniem, jednak ma kilka istotnych wad, które na razie wykluczają go z wprowadzenia do powszechnego użytku. Przede wszystkim, naukowcy mają wątpliwości, jeżeli chodzi o dokładność pomiarów wykonywanych tym akcesorium. Poza tym, etui jest dosyć duże i mało atrakcyjne wizualnie, co także może być dla niektórych osób przeszkodą. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje