Sklep Google Play wprowadza nową metodę płatności

Google postanowiło dodać do swojego sklepu z aplikacjami nowy wariant płatności, który ułatwi dokonywanie zakupu wszystkim użytkownikom – niezależnie od wieku.

Amerykański gigant wprowadził do Sklepu Google Play obsługę płatności za pomocą PaySafeCard. Tego typu technologia pozwala na zakup karty przedpłaconej, którą można wykorzystać do bezpiecznych transakcji w sieci. Aby zapłacić za pomocą wspomnianej metody nie trzeba posiadać konta w banku ani karty płatniczej - to spore usprawnienie dla młodszych użytkowników oraz osób, które nie chcą podawać w Sklepie Play informacji na temat swojego rachunku bankowego.

Reklama

Do tej pory Google umożliwiało płatność za pomocą kart podarunkowych, jednak opcja PaySafeCard jest znacznie wygodniejsza - użytkownik wybiera sam, jaką kwotę chce posiadać na karcie w momencie jej doładowania.

Dokonanie zakupu za pomocą nowej metody jest bardzo proste i ogranicza się do kilku kliknięć. Pozostaje mieć nadzieję, że wraz za Google pójdzie Apple i obsługę PaySafeCard zobaczymy także w sklepie App Store. 

Dowiedz się więcej na temat: Google | PaySafeCard

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje