Reklama

Samung Galaxy Note II - smartfonowy notatnik

Jak słusznie przypuszczano, podczas konferencji w Berlinie Samsung pokazał Samung Galaxy Note II.

Note II ma ekran Super AMOLED o przekątnej 5,5" i rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. W środku znajdziemy czterordzeniowy procesor Exynos o taktowaniu 1.4 GHz. System operacyjny? Jak łatwo się domyślić - Android w wersji 4.1. Do tego dochodzi bateria 3100 mAh i aparat o rozdzielczości 8 Mpix oraz kamerą wideo z przodu o rozdzielczości 1.9 Mpix. Na rynku pojawią się modele z pamięcią 16 GB, 32 GB i 64 GB. Note II dostanie także lepszą wersję rysika S Pen.

Więcej o S Pen i Note II

Reklama

Dzięki funkcji Air View można przytrzymać rysik S Pen ponad ekranem z wyświetloną wiadomością e-mail, programem S Note lub S Planner, galerią zdjęć lub filmów wideo, aby wyświetlić podgląd bez otwierania treści. Pozwala to szybko wyszukać informacje i obejrzeć szczegóły bez przełączania ekranów.

Funkcja Popup Note pozwala otworzyć aplikację S Note w wyskakującym oknie w dowolnej części ekranu. Kiedy użytkownik wyjmie pióro S Pen w trakcie połączenia telefonicznego, aplikacja S Note automatycznie wyświetli na ekranie okienko, w którym będzie można zanotować odręczną wiadomość.

Dodatkowo urządzenie posiada nową funkcję sterowania gestami Quick Command, która umożliwia za pomocą pióra S Pen szybkie uruchomienie często używanych aplikacji. Skrót przejścia do aplikacji pojawi się na ekranie, gdy użytkownik przesunie piórem od dołu do góry z wciśniętym przyciskiem S Pen. W ten sposób użytkownik może szybko wysłać e-maila, zadzwonić lub wyszukać lokalizacji, jeśli skrót został już zdefiniowany w liście gestów. Użytkownik może również utworzyć swoje gesty ze skrótami do innych aplikacji.

Co więcej, dzięki funkcji Screen Recorder użytkownicy będą mogli szybko i łatwo podzielić się swoimi doświadczeniami ze znajomymi. Umożliwia ona zarejestrowanie całej sekwencji akcji na ekranie.

Dziennikarz INTERIA.PL miał szansę uczestniczyć w premierze nowych produktów Samsunga - niedługo opublikujemy nasze wrażenia z użytkowania Samung Galaxy Note II.

Samsung GALAXY Note II, dostępny w kolorze marmurowym białym lub tytanowym szarym, zadebiutuje w październiku na największych rynkach Europy, Azji i Bliskiego Wschodu.

Dowiedz się więcej na temat: samsung | Samsung Galaxy Note II | IFA 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje