Samsung pracuje nad autorskim układem graficznym

Koreański producent ma opracowywać własny, autorski układ graficzny przeznaczony dla urządzeń mobilnych. Samsung szuka więc kolejnego sposobu na to, aby powalczyć z konkurencją.

Samsung w swoich procesorach wykorzystuje układy graficzne dostarczane przez niezależnych producentów. Koreańska firma szuka więc sposobu na to, aby móc powalczyć z konkurencją w postaci Qualcomma czy Apple. W serwisie LinkedIn pojawiła się oferta pracy, która zdradza, iż Samsung faktycznie myśli na poważnie o swoim nowym układzie.

Reklama

Przecieki wskazują na to, iż na samym początku Koreańczycy zdecydują się na wydanie autorskiego układu graficznego, który trafi do urządzeń z niższej półki wydajnościowej. Stopniowo, wraz z czasem, Samsung będzie ulepszał swoje GPU aż do momentu, w którym będzie on w stanie zaimplementować je do smartfonów z serii Galaxy S czy Galaxy Note.

Istnieje również podejrzenie, iż stworzenie autorskiego GPU przez Samsunga to pomysł, który trafi nie tylko do urządzeń mobilnych. Koreański gigant może poszukiwać także rozwiązań sprawdzających się w autonomicznych samochodach czy też przy sztucznej inteligencji.

Dedykowana grafika, to obecnie największa bolączka układów Exynos. Już za kilka lat może się jednak okazać, że procesory Samsunga w kontekście GPU nie będą miały się czego wstydzić.

Dowiedz się więcej na temat: samsung | Samsung GPU

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje