Reklama

Samsung MobilePrint - bezprzewodowe drukowanie z komórki

Samsung udostępnił aplikację Samsung MobilePrint przeznaczoną dla telefonów komórkowych i tabletów obsługujących systemy operacyjne Android i iOS. Umożliwia ona bezpośrednie podłączenie tych urządzeń do bezprzewodowych drukarek firmy Samsung poprzez sieć Wi-Fi.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest bezpośrednie drukowanie zdjęć, plików PDF i stron internetowych z telefonów i tabletów. Nowa aplikacja umożliwia również skanowanie obrazu bezpośrednio do telefonu komórkowego.

Reklama

Stworzona przez firmę Samsung Electronics nowa aplikacja Samsung MobilePrint została zaprezentowana po raz pierwszy na tegorocznych, międzynarodowych targach Consumer Electronics Show (CES) 2011 w Las Vegas. Dzięki temu, że nie wymaga instalacji sterowników ani skomplikowanej konfiguracji w celu przyłączenia do sieci, umożliwia natychmiastowe drukowanie bezpośrednio po jej pobraniu ze sklepu. Nowa aplikacja automatycznie wyszukuje wszystkie drukarki firmy Samsung znajdujące się w okolicy telefonu lub tabletu, tym samym zwiększając wygodę użytkowania urządzeń.

W urządzeniach z systemem iOS zdjęcia mogą być drukowane bezpośrednio ze znajdującego się w telefonie albumu fotograficznego lub nawet natychmiast po wykonaniu zdjęcia. Użytkownicy Androida mają z kolei możliwość drukowania z galerii zdjęć wielu obrazów w tym samym czasie.

Pracownikom mobilnym nowa aplikacja Samsung MobilePrint pozwala na dużą oszczędność cennego czasu, przykładowo umożliwiając im szybkie drukowanie elektronicznych biletów lotniczych czy dokumentów umożliwiających wstęp na pokład samolotu. Na wygodne zarządzanie dokumentami pozwala również możliwość dzielenia się plikami w urządzeniach z system iOS oraz drukowanie dokumentów PDF zapisanych na karcie SD z telefonów obsługujących system Android.

Nowa aplikacja Samsung MobilePrint gwarantuje przechwycenie, przesyłanie i edytowanie dokumentów zeskanowanych na wielofunkcyjnych urządzeniach Samsung. Użytkownicy programu mogą dowolnie modyfikować jakość skanowania, zmieniać typy plików i dokonywać wyboru pomiędzy kolorowym i czarno-białym skanem.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Android | drukowanie | samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje