Reklama

Samsung i Apple zakopują topór wojenny

Samsung i Apple podpisali porozumienie, na mocy którego wszelkie spory toczone przez obydwie firmy poza Stanami Zjednoczonymi zostają zażegnane. Oznacza to niejako „pokój” pomiędzy jednymi z największych producentów elektroniki na świecie.

Podpisane porozumienie nie dotyczy jednak spraw toczących się na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszelkie sprawy założone w tamtejszych sądach dobiegną do końca i zakończą się zwycięstwem którejś ze stron.
 
Taki stan rzeczy nie dziwi. Sprawy pomiędzy obiema firmami na terenie Stanów Zjednoczonych toczą się o wysokie stawki. W pierwszej rozprawie, wygranej przez Apple, zarządzono odszkodowanie w wysokości jednego miliarda dolarów. W drugiej zarządzono naruszenie patentów przez obydwie strony, a sumy odszkodowania były znacznie niższe, oscylujące wokół 150 milionów dolarów.
 
Porozumienie anuluje spory toczące się na terenie Australii, Niemiec, Japonii, Korei Południowej, Francji, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Trzeba przyznać, że to dość nieoczekiwane posunięcie ze strony tych producentów.

Dowiedz się więcej na temat: samsung | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje