Reklama

Samsung Galaxy R z Tegra 2 na rynku

NVIDIA i Samsung Electronics zapowiedziały najnowszy telefon z serii Galaxy model Galaxy R, wyposażony w ekran o przekątnej 4,19 cala, procesor NVIDIA Tegra 2 i system operacyjny Android w wersji 2.3 (znany jako Gingerbread).

Smartfony z serii Samsung Galaxy są jednymi z najpopularniejszych urządzeń mobilnych na świecie. Telefon Galaxy R oprócz Tegra 2 wyposażony jest w procesor graficzny GeForce, który umożliwia płynne przeglądanie stron internetowych, akcelerację sprzętową materiałów Adobe Flash, wyświetlanie materiałów wideo w rozdzielczości Full HD i zabawę grami o konsolowej jakości.

Reklama

Użytkownicy smartfonu Galaxy R mogą sprawnie korzystać z wielu aplikacji jednocześnie, szybko wczytywać strony Internetowe, korzystać z materiałów stworzonych w Adobe Flash i oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości. Poprzez aplikację Tegra Zone dostępną w sklepie internetowym Android Market, użytkownicy otrzymują również dostęp do gier zoptymalizowanych dla procesora Tegra.

- Najnowszy supetelefon firmy Samsung pokazuje moc układu Tegra w obsłudze materiałów multimedialnych i jest doskonałym przykładem urządzenia, jakiego obecnie oczekuje się od najlepszych producentów telefonów na świecie - twierdzi Michael Rayfield, dyrektor generalny ds. urządzeń mobilnych w firmie NVIDIA.

Parametry smartfona GALAXY R:

- Procesor NVIDIA Tegra 2,

- Wyświetlacz LCD Super Clear o przekątnej 4,19" i rozdzielczości WVGA,

- System operacyjny Android 2.3 (Gingerbread),

- Możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości HD (720p) i odtwarzania w rozdzielczości Full HD (1080p)(obsługa kodeków Divx, WMV, MP4, H.264 B/P),

- Wbudowane 8GB pamięci i obsługa kart MicroSD o pojemności do 32 GB,

- Wymiary: 125,7 x 66,7 x 9,55 mm,

- Waga: 131 gram.

Smartfon Galaxy R jest już dostępny w Szwecji, a niedługo trafi również do innych rejonów, w tym do północnej i wschodniej Europy, południowo-wschodniej, środkowo-wschodniej i zachodniej Azji oraz Chin.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gingerbread | NVIDIA | system operacyjny | samsung | Tegra | Samsung Galaxy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje